Головна Мій профіль Вихід

Понеділок, 19.11.2018, 06:01 

 
Технічний ліцей НТУУ "КПІ"
Вишгородської міськради


  Наша адреса: 
                  м. Вишгород 
вул. Симоненка 3а 
інд.07300 
 тел. 22-341
zirka.07@mail.ru
    
Ви увійшли як Гость
Группа "Гості"


Тільки для вас
Категорії розділу
Мої статті [12]
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
  Програма Maple 9, інструкція по використанню програми Освітній портал

Цікава інформація

Головна » Статті » Мої статті

Система електронного вступу до ВНЗ України

Система електронного вступу, що презентована міністром освіти і науки, молоді та спорту Дмитром Табачником у березні, передбачає попередню подачу вступних документів абітурієнтом через мережу Інтернет.

За задумами розробників ідеї, така система сприятиме зменшенню навантаження на приймальні комісії в період вступної кампанії 2011 року.

Слід зазначити, що аналогічні системи достатньо вдало експлуатуються в розвинених країнах, основними завданнями яких є спрощення процедури подачі документів абітурієнтами до вищих навчальних закладів, а також розвантаження вузів у процесі відбору та прийому на навчання студентів.

Презентована вітчизняна система, зі слів міністра освіти, має на меті надання можливості абітурієнту брати участь у конкурсному відборі до вищого навчального закладу, особисто не відвідуючи приймальну комісію вузу.

Передбачається, що лише після того, як прізвище абітурієнта з’явиться в оприлюдненому списку рекомендованих до зарахування, про що він має бути персонально повідомлений приймальною комісією, абітурієнт особисто представляє оригінали документів до обраного вищого навчального закладу.

Під час презентації системи міністр освіти повідомив, що у 2011 році електронна подача заяв буде поширена тільки на абітурієнтів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, які вступатимуть на денну форму навчання за сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти 2008, 2009, 2010 та 2011 років.

При цьому міністр зазначив, що у 2011 році буде збережено традиційну форму особистої подачі документів на вступ для тих абітурієнтів, хто цього забажає.

Також, Дмитро Табачник повідомив, що участь у системі "Електронний вступ" буде добровільною, як для абітурієнтів, так і для приймальних комісій навчальних закладів. Цей фактор не виключає ігнорування деякими вузами в системі.

Упровадження системи електронного вступу на даному етапі також супроводжується декількома неузгодженостями із чинною нормативною базою, що регулює діяльність приймальних комісій вузів.

Зокрема, Примірним положенням про приймальну комісію вищого навчального закладу України, що затверджено міністерством освіти та на базі якого розроблені всі положення вищих навчальних закладів України, передбачено, що вступнику, який подав документи до приймальної комісії має бути видана розписка про прийом його документів за підписом відповідального секретаря або його заступника та скріплена печаткою вищого навчального закладу. Яким чином цей механізм буде реалізовано в рамках системи електронного вступу міністр не повідомив.

Також, Умовами прийому до вищих навчальних закладів України у 2011 році передбачено, що вступники мають особисто подати заяву та необхідний перелік документів на вступ до вищого навчального закладу. Альтернативної форми подачі документів існуюча нормативна база не передбачає.

Тобто для того, щоб нововведення міністерства освіти увійшло в юридичне поле, відомству необхідно вносити зміни до умов прийому до вищих навчальних закладів України, якими має бути передбачена можливість дистанційної подачі та реєстрації документів вступника у вищому навчальному закладі.

Слід також зазначити, що початок експлуатації системи "Електронний вступ до ВНЗ України" запланований на 1 червня, хоча згідно з умовами прийому до вищих навчальних закладів України, офіційний старт вступної кампанії та початок прийому документів вищими навчальними закладами розпочнеться лише 1 липня, коли абітурієнти матимуть результати цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Категорія: Мої статті | Додав: tl (07.04.2011)
Переглядів: 652 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Пошук

Copyright MyCorp © 2018