Головна Мій профіль Вихід

П`ятниця, 19.04.2024, 21:02 

 
Технічний ліцей НТУУ "КПІ"
Вишгородської міськради


  Наша адреса: 
                  м. Вишгород 
вул. Симоненка 3а 
інд.07300 
 тел. 22-341
zirka.07@mail.ru
    
Ви увійшли як Гость
Группа "Гості"


Тільки для вас
Категорії розділу
Мої файли [10]
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
  Програма Maple 9, інструкція по використанню програми Освітній портал

Каталог файлів

Головна » Файли » Мої файли

НАЦІОНАЛЬНА ПРОГРАМА «МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ»
[ Викачати з сервера (82.5 Kb) ] 31.10.2012, 12:14

НАЦІОНАЛЬНА ПРОГРАМА «МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ»

Головними виконавцями Програми є Київський Національний університет ім. Т.Г.Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» та Мала академія наук.

Мета Програми: cтворення системи і умов для пошуку талановитої молоді, розширення можливості отримання нею якісної вищої технічної освіти задля високотехнологічного інноваційного розвитку суспільства.


НАЦІОНАЛЬНА ПРОГРАМА «МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ»

1. Мета Програми: cтворення системи і умов для пошуку талановитої молоді, розширення можливості отримання нею якісної вищої технічної освіти задля високотехнологічного інноваційного розвитку суспільства.

2. Головними виконавцями Програми є Київський Національний університет ім. Т.Г.Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» та Мала академія наук.

3. Необхідність реалізації Програми
Підвищення інтелектуального потенціалу суспільства та реалізація інноваційного розвитку економіки, заснованого на знаннях, неможливі без створення системи неперервної професійно-орієнтованої технічної освіти усіх рівнів – від школи до університету. Програма враховує важливість розвитку природничо-математичної освіти і науки в Україні, реалізація Програми «Майбутнє України» дозволить підвищити якість природничо-математичної підготовки школярів, виявити творчу, обдаровану молодь та здійснити ранню професійну орієнтацію за широким спектром природничих наук.

4. Структура заходів Програми
Програма щорічно передбачає проведення трьох категорій заходів, серед яких: наукові конференції, наукові і інженерні виставки, олімпіади юних дослідників по галузях знань. Наукові напрямки заходів Програми охоплюють основні галузі інженерних та природничих наук. У підготовці і проведенні заходів Програми беруть участь учені і викладачі КНУ ім. Т.Г.Шевченка, НТУУ «КПІ», вчителі ліцеїв, шкіл, профільних коледжів і технікумів та вчені і викладачі, залучені до діяльності Малої академії наук.

5. Учасниками Програми є старшокласники, учні коледжів і технікумів, які подали відповідно до правил науково-дослідну роботу, технічний або творчий проект і які пройшли конкурсний відбір. Підведення підсумків щорічних етапів Програми проводиться по результатах трьох етапів Програми і визначається здатність учасника до майбутньої професійної науково-технічної діяльності у відповідній галузі науки і техніки. Переможці визначаються як по окремих заходах, так і по комплексу заходів Програми. Абсолютні переможці Програми визначаються відповідно до інтегрального рейтингу з урахуванням результатів кожного з етапів. Свідоцтва переможців і сертифікати учасників із зазначенням рейтингу за результатами усіх етапів Програми поточного року враховуються при прийомі у вищі навчальні заклади України відповідно до Умов прийому якщо вони вступають на напрям підготовки, з якого вони були учасниками заходів Програми.

6. Терміни виконання Програми:
Початок – 2009 рік, закінчення – 2012 рік.

7. Ресурсне забезпечення Програми Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів Сторін, що підписали Договір про співробітництво та інших коштів, які можуть бути залучені Сторонами.

8. Очікувані результати виконання Програми:
Буде створено систему пошуку талановитої молоді, схильної до творчої, винахідницької діяльності, умови для професійної орієнтації, наскрізної підготовки талановитої молоді на основі об'єднання потужного потенціалу провідних університетів і наукових центрів України для забезпечення високотехнологічного інноваційного розвитку суспільства.

9. Завдання Програми:

  1. виявлення талановитих і обдарованих учнів, їх підтримка та рання професійна орієнтація із залученням вчених вищих навчальних закладів і провідних науково-дослідних центрів України;
  2. розвиток інтелектуального потенціалу суспільства шляхом залучення молоді до дослідницької діяльності в науці, техніці, економіці і управлінні;
  3. зміцнення інтеграції навчальних закладів усіх рівнів для забезпечення високоякісної освіти.

10. Етапи реалізації Програми:

2009-2010 р.р. - впровадження пілотного проекту на базі КНУ ім. Т.Г.Шевченка та Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» за участю Малої академії наук;

2011 р. – розробка заходів, механізмів розвитку та впровадження результатів пілотного проекту у найбільших наукових центрах України.

2012 р. – Впровадження і здійснення Програми на постійній основі.


ЗМІСТ ПРОГРАМИ


1. Виконавці програми

ПЕРЕЛІК НАПРЯМІВ ПРОГРАМИ



Природничі і технічні напрями

Математика

Атомна енергетика

Фізика

Енергомашинобудування

Прикладна математика

Електротехнiка та електротехнології

Прикладна фізика

Електромеханіка

Інформатика

Мікро- та наноелектроніка

Cистемний аналіз

Акустотехніка

Комп’ютерні науки

Електронні пристрої та системи

Комп’ютерна інженерія

Радіотехніка

Програмна інженерія

Радіоелектронні апарати

Системна інженерія

Телекомунікації

Автоматизацiя та комп`ютерно-інтегрованi технології

Метрологія та інформаційно-вимірювальні технології

Гірництво

Приладобудування

Металургія

Оптотехніка

Ливарне виробництво

Авіа- та ракетобудування

Інженерне матерiалознавство

Авіоніка

Прикладна механика

Хімічна технологія

Інженерна механика

Біотехнологія

Машинобудування

Економічна кібернетика

Зварювання

Безпека інформаційних і комунікаційних систем

Теплоэнергетика

Системи технічного захисту інформації

Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування

 

2. Система щорічних заходів Програми

Серед завдань розвитку національної системи освіти, крім масової освіти, важливим є створення умов для розвитку наукоємної високотехнологічної освіти і забезпечення доступу до неї талановитої молоді, здатної у майбутньому вирішувати завдання інноваційного розвитку держави.

Програма «Науково-технологічне майбутнє України» об'єднує у собі три щорічні головні заходи:

  • наукові конференції;
  • наукові і інженерні виставки;
  • олімпіади юних дослідників по галузях знань.

Напрямки програми охоплюють основні галузі інженерних та природничих наук.
У підготовці і проведенні заходів Програми беруть участь учені і викладачі КНУ ім. Т.Г. Шевченка, НТУУ «КПІ» і ліцеїв, шкіл, профільних коледжів і технікумів та вчені і викладачі, залучені до діяльності Малої академії наук.

Крім основних заходів Програми також проводяться:

  • Пленарні засідання конференцій з доповідями провідних учених з актуальних проблем сучасної науки.
  • Демонстрації кращих наукових і інженерних розробок на стендах університетів-учасників Програми.
  • Міжнародні тематичні олімпіади.
  • Дні відкритих дверей на кафедрах і факультетах університетів-учасників Програми.
  • Олімпіади Малої академії наук України.
  • Тематичні онлайн олімпіади із застосуванням національної науково-освітньої інформаційно-телекомунікаційної мережі УРАН.

По результатах усіх щорічних заходів видається підсумковий науково-технічний збірник.

3. Виставки, конференції, олімпіади

НАУКОВІ ТА ІНЖЕНЕРНІ ВИСТАВКИ

Демонстрація робіт учасників наукових виставок проходить в університетах-учасниках Програми. Учасники готують стенди до демонстрації. Виставковий комітет перевіряє стенди на предмет відповідності умовам експозиції і ухвалює рішення про допуск або не допуск роботи до демонстрації. Захист робіт проходить у вигляді індивідуальних співбесід з членами Жюрі. Виставку відвідують учені і фахівці, студенти і старшокласники. На змагання юних дослідників приймаються проекти (роботи) по визначених напрямах. У роботі позначаються власні результати і досягнення автора. Проблема, зачеплена в роботі, повинна бути, як правило, оригінальною.
Крім демонстрації досягнень учасників наукових виставок передбачається захист роботи для уявлення учасником цілей проекту з детальним описом процесу розв`язку задачі. Аргументи повинні бути викладені послідовно. Учасник повинен бути добре знайомий з областю, у якій він проводить дослідження, з фактами, отриманими іншими дослідниками з напряму його роботи, а також із спеціальною літературою. Учасник повинен також враховувати потенційний напрям подальшого дослідження. Оцінюється творчість і інтелектуальна продуктивність. Жюрі враховує як об’єктивні показники, так і бажання учасника займатися науковою роботою.

При оцінці робіт Жюрі враховують наступні характеристики:

  • оригінальність і творчий підхід у виборі основної проблеми роботи;
  • досвід, старанність і грунтовність в організації і проведенні досліджень;
  • логіка переходу від концепції до висновків;
  • ясність викладу представлених результатів;
  • якість оформлення роботи;
  • професіоналізм учасника при обговоренні роботи з членами Жюрі.

НАУКОВІ КОНФЕРЕНЦІЇ

Доповідь на конференції має містити результати наукових досліджень і включати чітко розділені наступні частини: постановка проблеми (завдання), методи її рішення, висновки. У роботі повинні бути освітлені: актуальність вирішуваної проблеми, порівняння пропонованих методів (ефективність, точність, простота і т.д.), пропозиції щодо практичного використання результатів.
Для конкурсного відбору приймаються наукові, дослідницькі, прикладні і творчі роботи по напрямах, визначених даною Програмою. Роботи можуть бути направлені: школами, ВНЗ, науковими інститутами, підприємствами, органами управління освітою, наукою, молодіжною політикою, Малою академією наук. У загальному пакеті від направляючої організації подаються реєстраційні форми, а також роботи і супроводжуючі матеріали, оформлені відповідно до правил.
Роботи повинні бути виконані самостійно і містити нові наукові, інженерні, дослідницькі або прикладні результати. При підготовці роботи допускається участь наукових керівників як консультантів. Автор може заявити не більше однієї роботи. У роботі не повинно бути більше трьох авторів. Всі автори повинні реєструватися і взяти участь у першому етапі відбору - у конференціях. Проблема, що викладена у роботі, повинна бути, як правило, оригінальною. Якщо проблема не оригінальна, то повинно бути оригінальним її рішення. Оцінюється творчість, інтелектуальна продуктивність, генерація нових ідей, можливо, навіть незвичайних, але обгрунтованих. У роботі позначаються теоретичні і практичні досягнення автора, області використання результатів. У випадку, якщо результати знайшли застосування, повинні бути запропоновані підтверджуючі матеріали. Особливий інтерес представляють роботи, результати яких були авторами опубліковані, направлені на патентування або запатентовані, захищені як інтелектуальна власність.

ОЛІМПІАДИ ЮНИХ ДОСЛІДНИКІВ ПО ГАЛУЗЯХ ЗНАНЬ

Тематичні олімпіади проводяться для учасників конференцій і служать для демонстрації рівня підготовки у розв’язанні завдань класичних і інженерних дисциплін. Результати олімпіади включаються до загального рейтингу учасника при підбитті підсумків етапів Програми.
Відбір молоді на навчання до технічного, зокрема, дослідницького університету, спрямованого, у першу чергу, на підготовку магістрів, кандидатів та докторів наук, вимагає особливих умов щодо оцінки творчого потенціалу кандидатів.
Конкурсні завдання олімпіади являють собою комплексні випробування, які дозволяють оцінювати як базову, так і творчу складові рівня учасника. Завдання олімпіади складаються таким чином, щоб можна було дати оцінку загальноосвітнього рівня учасника, його здатність використовувати знання, креативність і гнучкість у процесі пошуку розв`язку, творчий інтерпретації результатів тощо.

4. Учасники програми
Учасниками щорічних заходів Програми є старшокласники, учні коледжів і технікумів, які подали відповідно до правил науково-дослідну роботу, інженерний або творчий проект і які пройшли конкурсний відбір.

5. Підведення підсумків щорічних етапів Програми
По результатах трьох етапів Програми Жюрі визначає здатність учасника до майбутньої професійної діяльності у відповідній галузі знань.
Переможці визначаються як по окремих заходах, так і по комплексу заходів Програми. Абсолютні переможці Програми визначаються відповідно до інтегрального рейтингу з урахуванням результатів кожного з етапів.

Переможці Програми щорічно нагороджуються:

  • Медалями за успіхи у науково-дослідній діяльності.
  • Науковими стипендіями і молодіжними академічними преміями Програми.
  • Дипломами переможців наукових секцій конференції.
  • Дипломами переможців тематичних олімпіад.

Окремі роботи можуть бути рекомендовані до публікації у наукових виданнях університетів-учасників.
Свідоцтва переможців і сертифікати учасників із зазначенням рейтингу за результатами усіх етапів Програми поточного року враховуються при прийомі у вищі навчальні заклади України відповідно до Умов прийому, якщо вони вступають на напрями підготовки (спеціальності), які співпадають з природничими і технічними напрямами Програми.

Університети-учасники Програми забезпечують інформаційну підтримку усіх заходів Програми, включаючи власні наукові видання і інформаційні WEB-ресурси.

6. Календар щорічних заходів Програми
Наукові конференції, наукові і інженерні виставки проводяться у рамках щорічних заходів Програми у період січень-березень, а олімпіади юних дослідників по галузях знань, як правило, у квітні-травні.
Підсумки усіх щорічних заходів Програми підводяться не пізніше 15 червня поточного року.

Категорія: Мої файли | Додав: tl
Переглядів: 792 | Завантажень: 68 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Пошук

Copyright MyCorp © 2024