Головна Мій профіль Вихід

П`ятниця, 29.11.2024, 17:35 

 
Технічний ліцей НТУУ "КПІ"
Вишгородської міськради


  Наша адреса: 
                  м. Вишгород 
вул. Симоненка 3а 
інд.07300 
 тел. 22-341
zirka.07@mail.ru
    
Ви увійшли як Гость
Группа "Гості"


Тільки для вас
Категорії розділу
Мої статті [12]
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
  Програма Maple 9, інструкція по використанню програми Освітній портал

Цікава інформація

Головна » Статті » Мої статті

П'ятикласниця із США відкрила нову хімічну сполуку

Десятирічна школярка з міста Канзас-сіті (США), виконуючи завдання вчителя, випадково винайшла раніше невідому молекулярну структуру - нову речовину, яка можливо допоможе в створенні нових методів накопичення енергії, повідомляє прес-служба Університету імені Гумбольдта (Каліфорнія, США). 

П'ятикласниця Клер Лейзен (Clara Lazen) відвідує школу, що працює за методикою Марії Монтессорі. На одному з уроків вона та її однокласники отримали завдання - зібрати моделі молекул з кольорових шариків-"атомів" і пластикових паличок - хімічних зв'язків. Клер зібрала з деталей - "атомів" азоту, кисню і вуглецю - конструкцію, яка здалася її вчителеві Кеннету Беру (Kenneth Boehr) дуже дивною. 

Він зв'язався електронною поштою зі своїм приятелем Бобом Зеллнером (Bob Zoellner), професором хімії з університету, і переслав йому фотографію дивної конструкції. Зеллнер не зміг відразу відповісти своєму другу, чи відома хімікам ця речовина. 

Учений вивчив базу даних статей, де зберігаються наукові роботи з хімії з 1904 року, і знайшов лише одну статтю, де згадувалася ця речовина - тетранітратоксикарбон. Проте у створеній школярко структурі атоми були розташовані в іншому порядку, а значить, хімічні властивості цієї молекули мають бути іншими. 

Зеллнер, який займається комп'ютерним моделюванням нових хімічних сполук, досліджував структуру і дійшов висновку, що ця речовина може використовуватися для збереження енергії. Він відзначив, що вона містить такі ж групи атомів, як нітрогліцерин - потужна вибухівка. Можливо, Клер насправді винайшла новий тип вибухівки, а можливо, щось ще. 

Учений відправив статтю про нову речовину в журнал Computational and Theoretical Chemistry. У результаті Клер Лейзен стала співавтором наукової статті в десять років. 

Зеллнер сподівається, що ця подія може зміцнити інтерес дівчинки до науки.

Категорія: Мої статті | Додав: tl (10.02.2012)
Переглядів: 677 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Пошук

Copyright MyCorp © 2024